PIGINI – drahé nebo levné?

Na konci dubna tohoto roku jsme zas a opět navštívili italské Castelfidardo. Během dvou dnů jsme absolvovali velká jednání v Pigini, ale i v dalších italksých firmách, které vyrábí akordeony a doplňky. Hráči, učitelé, studenti nám často kladou otázky, zda akordeony Pigini nejsou příliš drahé a jak Pigini zaručí kvalitu při stále rostoucím počtu objednávek.

1) Po návštěvě ostatních italských výrobců akordeonu lze s jistotou říci, že Pigini je stále jedničkou v poměru zvuk, kvalita, zpracování, případnné reklamace a cena. Pokud si zákazník objedná vyloženě specifický nástroj (vzhled, hlasy,…), tak je cena pochopitelně vyšší a dodací doba delší. Pokud ale zvolíte instrument z běžné modelové nabídky, tak se pohybujeme v rozumných částkách a dodací doba je nyní okolo 6 měsíců. I přesto nelze hovořit o sériové výrobě – akordeony se stále vyrábí s maximální precizností a nastavení (bradové registry, ladění,…) je vyráběno přesně dle přání zákazníka.

2) Po krachu některých výrobců (Borsini – největší z nich) počet objednávek stále roste. Pigini nyní usilovně pracují na zaškolování nových nástrojových mistrů a i dodací doba se postupně zkracuje. Před rokem se pohybovala někde okolo 10 – 12 měsíců a dnes je někde okolo 5 – 8.

dav

dav

dav