Návštěva v Itálii

Na podzim jsme se vydali pracovně do Itálie. Na programu byla, jako tradičně, návštěva Pigini, kontrola a vyzvednutí nových akordeonů, nákup dílů a součástek na opravy nástrojů všech značek. Akordeon a povědomí o něm se nyní v ČR zvedá a to je moc dobře. 

Pevně doufáme a věříme, že na tom máme i my svůj podíl. Provádíme kvalitní distribuci nástrojů Pigini, poradenství a servis akordeonů všech značek, typů. Náš tým je složen z absolventů konzervatoře, zkušeného pedagoga hry na akordeon, technika proškoleného přímo v Pigini nebo studenta akordeonu na hudební akademii. 

Nedávno jsme byli osloveni stát se významným partnerem celostátního kola ve hře na akordeon v květnu 2019. Je nám potěšením se této role zhostit, soutěžící, učitelé, rodiče se mají určitě na co těšit. 

Máme radost, že v době velkého technického pokroku, v době, kdy je akordeon stále více žádaným nástrojem se výroba nástrojů v Pigini vydává tím správným směrem. Využít roboty k jednoduché a stereotypní práci, ale nástroje dotáhnout ručně pomocí mistrů ve stavbě akordeonu, kteří staví akordeony v Castelfidardu celá desetiletí. Nezastavuje se ani vývoj, neustále se pracuje na stabilnějších hlasech, nižší hmotnosti, designu a dalších technických novinkách.

Bylo nám ctí se opět ujistit, že to co děláme a čemu věříme je správné! 

Pokud sháníte nějakou radu, pomoc při výběru akordeonu, neváhejte se na nás obrátit. Nástroje jsou mnohem více cenově dostupné než dříve.