ZEPTALI JSME SE

Na nejčastější otázky jsme se zeptali distributora PIGINI Michala Karbana. 

Jak jste se vlastně k této značce dostal vy osobně?

Když jsem se rozhodl pro studium hry na akordeon na konzervatoři, měl jsem půjčenou Delicii ze základní umělecké školy. Tento akordeon byl svým zvukem a stářím zcela nevyhovující na dnešní dobu a dnešní nároky. Jak se říká: „Měl svá léta slávy za sebou“. Přes paní profesorku z konzervatoře jsem dostal doporučení na značku PIGINI, která akordeon Pigini již měla a byla s ním velmi spokojená. Potom jsem se zajel podívat do fabriky rodinné firmy PIGINI v Castelfidardu, kde se tyto mistrovské nástroje vyrábí a byla to jasná volba! Přístup rodiny PIGINI, kvalita a krása nástroje mě úplně dostaly. Objednal jsem si, v té době, ten nejlepší model Super Bayan Sirius Piano. A byla ruka v rukávu.

Jak vznikla česká distribuce? Jak to začalo?

Už od mala jsem se podílel a později i organizoval celé koncerty. Jednou, když jsem se vrátil ze servisu mého akordeonu z Itálie, dostal jsem nápad uspořádat PIGINI koncert a poděkovat tak rodině a značce Pigini, co v této oblasti hudby a nástrojové výroby vytváří. Myšlenka se ujala a díky podpoře akordeonové společnosti, profesorů z plzeňské konzervatoře a především kamarádů a výborných muzikantů se mohly koncerty uskutečnit. 

Koncerty? Ono jich bylo víc?

Ano, byly celkem dva. Jeden v Plzni v Domě Hudby a hned druhý den v Kutné Hoře v historickém sále Základní umělecké školy Kutná Hora. Z důvodu poměrně vysoké návštěvnosti se to ukázalo být strategické. Přijeli návštěvníci a akordeonisté z celé republiky. Bylo to moc pěkné.

Co bylo ještě součástí koncertu?

Protože Paní Francesca Pigini a její synovec Federico přijali pozvání do České republiky, po koncertě následovala vždy prezentace nástrojů. Návštěvníci si mohli nástroje nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet, včetně nejlepšího akordeonu na světě, modelu Nóva Piano.

A distribuce vznikla na základě této akce?

Ano, když Francesca a Federico Pigini uviděli naše pracovní nasazení a chuť, vznikla první myšlenka o české distribuci. Pak následovalo pár jednání a následně jsme podepsali smlouvu.

Prodáváte jen nástroje Pigini?

To je dobrá otázka. Prodáváme jen a pouze Pigini. Jsem zastáncem soustředit se pouze na jednu věc, značku a tu dělat pořádně a se vším všudy. A po pravdě ani nemám důvod prodávat značku jinou, Pigini je na tolik kvalitní a pokrývá tak širokou škálu typů akordeonů, že není třeba prodávat jiné značky. Další výhodou jsou ceny… Díky tomu, že prodáváme pouze Pigini, tak máme z Itálie ty nejlepší ceny, které vychází často daleko příznivěji než katalogové ceny v Itálii. Je to otázka domluvy a také aktuálního kurzu.

Takže prodáváte pouze akordeony?

Akordeony a příslušenství – řemeny, batohy, noty, trička, … Poskytujeme záruční i pozáruční servis, poradenství na všechny akordeony a také pořádáme kulturní akce. 

A jak je to se servisem a se zárukou?

Tak záruka je standardní, to znamená 24 měsíců. Pokud se na nástroji stane nějaká menší závada, jsme schopni udělat opravu přímo v Čechách. Když se ale stane nějaká nehoda (pády, polití,…), tak nástroje vozíme přímo do Itálie k odborníkům. Větší závad je ale z 90 % způsobena člověkem a nějakou neopatrností, protože kvalita nástrojů velké závady vylučuje. S laděním je to stejné… Drobné úpravy a doladění uděláme u nás, ale kompletní přeladění raději necháme dělat v Itálii. Do Itálie jezdíme zpravidla 2x do roka, takže není problém.

Jaká je dodací lhůta?

V současné době má PIGINI na trhu velmi silné postavení a továrna v Castelfidardu musí objednávat materiál s více jak ročním předstihem. Počet spokojených hudebníků rapidně roste a tak se dodací lhůta pohybuje v rozmezí 6 – 8 měsíců. Vždy říkám, že práce kvapná je málo platná a tak se vyplatí počkat déle. Akordeon vám čekání vrátí kvalitou a nezaměnitelným zvukem.

Jaké máte plány do budoucna?

Plánů je mnoho a myslím si, že by se o nich nemělo mluvit takhle nahlas. Určitě se budu snažit, aby se ty nejlepší nástroje Pigini dostaly ke všem, kdo má rád akordeon a dobrou hudbu, aby krásné italské akordeony dělaly radost v základních uměleckých školách, konzervatořích a nakonec i v celé naší zemi. Usiluji a budu usilovat o další a další spokojené zákazníky a přeji si, aby byli spokojeni alespoň tak, jako mnoho jiných. Další plány směřují na akce, které budou stmelovat akordeonisty a všechny, kteří mají akordeon rádi.

Co byste chtěl říci na závěr?

Akordeon je úžasný nástroj plný krásných tónů. Pojďme všem ukázat, jak se na něj nechá hrát. U nás má hraní na akordeon velkou tradici, k tomu nám dopomáhej, PIGINI.

 

  Jméno
  Příjmení
  E-mail
  Telefon
  Předmět
  Vaše zpráva

  SLEDUJTE NÁS NA >